Перевірити швидкість інтернету на телефоні

Щоб перевірити якість зв’язку і вневнитися в чесності стільникового оператора, досить провести speedtest на телефоні. Втім, користувачі зможуть виміряти шіидкість інтернет-з’єднання і у випадках, коли ними використовується бездротова мережа wi-fi, оскільки для додатків немає різниці, яке підключення встановлено.

Найбільш допитливі абоненти, котрі не довіряють власним провайдерам, можуть вивести швидкість на екран і відслідковувати статистику в реальному часі. Для цього їм навіть не потрібно завантажувати спеціальні програми і використовувати сторонні сервіси: в меню смартфона присутня потрібна функція, яку потрібно лише активувати.

Словом, проконтролювати якість зв’язку нескладно, для цього досить лише зацікавитися даним питанням і почати постійні вимірювання.

Перевірка нашим онлайн сервісом

Найпростіший спосіб безкоштовно перевірити швидкість інтернету на мобільному – використання нашого порталу speedtest.co.ua. Щоб провести тестування і дізнатися якість встановленого з’єднання, достатньо:

 1. відкрити наш онлайн -сервіс;
 2. натиснути велику кнопку, що починає процес обчислень;
 3. почекати, поки утиліта закінчить тестування і продемонструє результат вимірювань.

За підсумками тесту користувач отримає 3 показники:

 • швидкість вхідних з’єднань, що демонструє якість завантаження відео, аудіо та відкриття сайтів;
 • вихідну швидкість, відповідальну за відеодзвінки;
 • пінг – час відправки даних на сервер і кількість втраченої під час затримок інформації.

Варто підкреслити, що перші 2 показники повинні бути максимально високими, а пінг – невеликим. Тільки так вдасться досягти ідеального з’єднання, яке дозволить забути про незручності.

Особливості тестування швидкості на смартфоні

Головна особливість тесту швидкості інтернету на смартфоні полягає в тому, що тут швидкість може падати не тільки через дії провайдера або самого власника гаджета, але і з незалежних від них причин. Мова йде про підвищене навантаження на мережу в пікові години і втрати при передачі даних через wi-fi. Також оператори не можуть забезпечити рівномірне покриття мережами 3G і 4G всієї навколишньої території, значить, десь якість зв’язку обов’язково виявиться нижчою.

Тобто, якщо швидкість впаде через збільшення числа активних користувачів (подібне відбувається в свята і у вечірні години) або попадання абонента в зону зі слабким сигналом, вплинути на ситуацію і пред’явити претензії оператору не вдасться.

Виміряти швидкість інтернету на смартфоні іншими сервісами

Крім нашого сервісу користувачі можуть дізнатися швидкість інтернету на смартфоні або планшеті за допомогою інших програм. Найбільшою популярністю користуються:

 • додаток від speedtest.net;
 • портал 2ip.ua;
 • сервіс Метеор.

Повний перелік набагато ширший, тому перед прийняттям остаточного рішення про вибір однієї з програм рекомендується уважно прочитати відгуки і переконатися, що вона безпечна і не містить вірусів.

Щоб провести спідтест будь-яким із зазначених додатків, досить запустити його і натиснути кнопку початку тесту. Після чого залишиться почекати, поки програма порахує швидкість і час передачі даних. Подібна єдність в підході пояснюється алгоритмом перевірки.

Щоб з’ясувати якість з’єднання і порахувати параметри зв’язку, сервіс відправляє пакет з тестовими даними на найближчий сервер. Після чого вимірює швидкість і час передачі.

Як увімкнути відображення поточної швидкості на смартфоні

Щоб постійно тримати на контролі якість інтернет-з’єднання, користувачі можуть вивести статистику з інформацією про швидкість на екран. Для цього потрібно:

 1. зайти в налаштування смартфона;
 2. переключитися на розділ «екран»;
 3. після чого залишиться послідовно відкрити вкладки «повідомлення» і «інші настройки»;
 4. де активується пункт «відображати швидкість мережі»;
 5. після чого відомості з’являться на екрані.

Важливо підкреслити, що зазначена інструкція здатна трохи відрізнятися від того, що належить зробити користувачеві, оскільки назви і розташування розділів залежить від марки і моделі смартфона.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *